menusearch
trafbel.com

مهاجرت به هلند

تقویم
پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
جستجو
هدر سایت

مهاجرت به هلند

(0)
(0)
اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی اشتراک
تاریخ درج خبر یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸
تعداد بازدید خبر 214
مهاجرت به هلند

1- اولین مرحله برای مهاجرت به کشور هلند

برای زندگی کردن قانونی در هرکشوری،اخذ مجوز اقامت کاملا ضروری می باشد. قانون مهاجرت به کشور هلند کمی پیچیده است و نظام بروکراسی و مراحل اداری زیادی دارد.که هر کدام از این مراحل قوانین خاص خود و مدارک مورد نیاز مرتبط را می طلبد.

لذا برای اینکار حتما شما نیاز به مشاوره دارید.می توانید با دفتر سرویس خدمات مهاجرتی Immigration Service ( IND ) Dutch مشاوره کنید و یا با یک وکیل قانونی متخصص در کشور خودتان مشورت کنید . کشورهای عضو اتحادیه اروپا (European union ) و کشورهای عضو اتحادیه تجاری اروپا(European Economic area) و کشور سوئیس ، برای ورود به کشور هلند  نیازی به ویزا ندارند.

 

خانواده سلطنتی هلند / هلند / اقامت هلند / کار در هلند / درآمد در هلند / زندگی در هلند

 

ویزای کوتاه مدت هلند و ویزای بلند مدت

برخلاف ملیت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه تجاری اروپا ، تمامی دیگر ملیت ها باید درخواست ویزای کوتاه مدت هلند بدهند تا بتوانند حداقل برای سه ماه در این کشور باشند. این ویزای کوتاه مدت ، معمولا برای گذراندن تعطیلات و یا ملاقات با خانواده و بستگان و یا شرکت در جلسه تجاری و یا آموزشی می باشد .صدور ویزای کوتاه مدت هلند معمولا 2 یا 3 هفته طول می کشد.

انواع ویزای اروپا / ویزا کاری هلند / ویزا شینگن هلند / ویزا تجاری هلند

اقامت بیشتر از سه ماه در کشور هلند

برای مدت طولانی تر از سه ماه ،دیگر ویزای کوتاه مدت هلند کارآیی ندارد ، شما  از طریق کنسولگری یا سفارت هلند در کشور خودتان اقدام کنید .باید مدارکی مانند بیمه سفر پزشکی ، اسناد مالی  مبنی بر تمکن مالی ، بلیط رزرو شده هواپیما ، و پاسپورت خود را ارائه دهید. و قصد سفرتان را اعلام کنید .

 

دریافت اقامت اتحادیه اروپا / اقامت اروپا

2- مکانی برای زندگی

قبل از ورود به کشور هلند، نیاز به جایی دارید که بتوانید بخوابید و زندگی کنید . آپارتمان یا خانه ای را اجاره کنید تا بتوانید وقت کافی برای دیگر مراحل قانونی تان داشته باشید.برخی از مهاجران  برای مدت کوتاهی در هتل می مانند و یا منزل یکی از دوستان شان می مانند تا تکلیف شان معلوم شود.

مسلما اگرشغلی هم نداشته باشید ، تامین این هزینه ها برای شما مشکل خواهد بود .باید توانایی مالی خوبی داشته باشید تا بتوانید نیازهای ضروری تان را برآورد کنید. برای اجاره خانه یا آپارتمان، شما می توانید قبل از ورود، از طریق وب سایت های مرتبط ، رزرو آنلاین انجام بدید و یا اینکه حضوری به دفاتر شهرداری کشور هلند مراجعه کنید .

 

3- بیشتر از 4 ماه ماندن در کشور هلند

اکر میخواهید بیشتر از 4 ماه در کشور هلند بمانید، ویزای کوتاه مدت هلند به دردشما نمیخورد، و اگر جایی برای زندگی کردن پیدا کرده اید،در دفاتر مجاز شهرداری ثبت نام کنید .

یک جلسه ملاقات با دفتر امور شهری (  burgerzake)  داشته باشید .پاسپورت تان و آدرس محل سکونت تان را ارائه بدهید.و اگر خانه یا آپارتمانی را اجاره کرده اید ، قرارداد آن را نشان دهید.

همین مرحله دقیقا برای کسانی هست که میخواهند اقامت کاری در کشور هلند بگیرند . باید درخواست کارفرمای خود را ارائه دهند و کلیه مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.دال بر اینکه این کارفرما و یا این شرکت از من درخواست همکاری کرده است .

 

4- شماره BSN  بگیرید.

اگر مرکز مهاجرتی در کشور هلند ، مدارک و دلایل شما را برای مهاجرت قبول و تایید کند ، برای شما شماره BSN  صادر می کند. این شماره ، شماره خدمات شهروندی است .(Burger service number ) با این شماره می توانید مقدمات کار خود را انجام دهید مانند امور مالیاتی ، افتتاح حساب بانکی و خدمات بهداشتی و درمانی .این شماره در اخذ اقامت کاری هلند ، بسیار کارآمد می باشد .

شماره BNS هلند / دریافت شماره BNS / درباره BNS

 

5- افتتاح حساب بانکی و اقامت کاری هلند

در یکی از بانک های اصلی هلند ، حساب بانکی برای خودتان باز کنید .بانک هایی مانند : ABN Amro , IN , Rabobank  .این بانک ها تجربه طولانی مدتی برای انجام امور مهاجران در کشور هلند دارند.

شما برای اپلیکیشن و درخواست تان ، شماره BSN ، پاسپورت ، آدرس محل سکونت ، قرارداد اجاره خانه ، و گواهی میزان درآمدتان ، را داشته باشید ، تا بتوانید برای درخواست اقامت کاری هلند نشان دهید . داشتن حساب بانکی یکی از ضروری ترین کارها برای اقامت کاری هلند می باشد.

آمار مهاجران به هلند

مهاجرت به هلند در سال 2018 به نسبت سال 2017 با رشد 10 درصدی همراه بوده است، و جمعیت آن، حدود 81 هزار نفر افزایش پیدا کرده است، که دلیل اصلی این افزایش، مهاجران خارجی بودهاند، و همچنان تعداد مهاجران رو به افزایش است به طوریکه در سال گذشته 272.200 نفر به هلند نقل مکان کردند. در سال 2020، این کشور 16.000 هزار مهاجر داشته است. میانگین سنی مهاجران 43 سال بوده است. در ادامه با روشهای مهاجرت به هلند بیشتر آشنا میشویم.

مهاجرت تحصیلی

انتخاب هلند، برای تحصیل یک گزینه مناسب است زیرا دانشگاههای این کشور جزو دانشگاههای برتر اروپا و جهان به شمار میروند. دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی، از سطح علمی بالایی برخوردارند، از این رو، اخذ اقامت تحصیلی این کشور، مورد توجه بسیاری از دانشجویان، در سراسر جهان قرار گرفته است.

تحصیل در هلند در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری به زبان انگلیسی و هلندی ارائه میشود.  دانشجویان برای اخذ پذیرش دانشگاههای این کشور باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 یا مدرک زبان هلندی b1 داشته باشند. دانشجویان نسبت به مقطع تحصیلی میتوانند به صورت پاره وقت از 10 الی 30ساعت در هفته کار کنند. شهریه دانشگاها، نسبت به مقطع تحصیلی، سالانه بین 15 تا 30 هزار یورو است.

متقاضی میتواند پس از تحصیل به مدت یک سال در هلند بماند و به دنبال کار باشد. در صورت یافتن کار و پرداخت مالیات پس از 5 سال میتواند اقامت دائم این کشو را به دست آورد. شخص با داشتن ویزای تحصیلی این کشور میتواند همراهان خود را نیز وارد خاک این کشور نماید.

مهاجرت به هلند

مهاجرت کاری

مهاجرت از طریق کار به هلند، یکی دیگر از روشهای موجود است که متقاضی میتواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. در ادامه به روشهای مهاجرت کاری در این کشور میپردازیم.

مجوز GVVA

  1. این نوع ویزای کاری که به آن سینگل یا واحد هم میگویند، برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا صادر میشود. متقاضی این ویزا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هلندی داشته باشد تا بتواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید. مدت زمان این نوع ویزای کاری بیشتر از 3 ماه است.

مجوز مهاجر بسیار ماهر(نیروی متخصص)

 

بسیاری از گردشگران معمولا درفصل  پاییز برای جشنواره (Oktoberfest) به باواریا سفر می کنند. در تابستان ساحل دریای شمال و سواحل دریای بالتیک بسیار هیجان انگیز است، و در زمستان دوستداران ورزش اسکی در شهرهایی مانند گارمیش، به این ورزش جذاب می‌پردازند. از شهرهای شمالی می‌توان به هامبورگ با آن منطقه معروف نور قرمز و برمن باساختمان‌های هنری زیبای آن اشاره کرد. فرانکفورت، به خاطرسرمایه مالی اروپا، از دیگر شهرهای آلمان پر جنب و جوش­ترو هیجان انگیزتر است، از جاهای دیدنی فرانکفورت می‌توان به  سالن نمایش خیلی بزرگ آن اشاره کرد.

سفر به آلمان

در سفر به سوئیس از مناظر کوهستانی آلپ و روستاهای خارق العاده که به جذابیت کتاب داستان­ هاست، لذت ببرید. صخره های سرازیری برف های آلپ، دریاچه های پر زرق و برق آبی رنگ، دره های سرسبز زمردی، یخچال ها و حومه های زیبا در کنار دریا، این کشور را به  سرزمین زیبای پریان تبدیل کرده­ است. موقعیت خاص آن به دلیل قرار گرفتن در میان دره های کوهستانی و دریاچه ها، وجود استراحتگاه های بین المللی جهانی و انواع فعالیت های ورزشی ازجمله پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهنوردی، پاراگلایدر، اسکی و سورتمه سبب شده است که این کشور در میان گردشگران محبوبیت خاصی پیدا کند.

سفر به سوئیس

نظرات کاربران ( 0 نظر )
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام